Bydlení, rekonstrukce a další služby nejvyšší kvality za rozumné ceny

Chystáte se rekonstruovat svůj dům či byt? Potřebujete byt vymalovat? Nebo byste chtěli poradit či pomoci s jinou oblastí, která se týká bydlení?

Pak je důležité si zvolit kvalitní a prověřenou společnost, která všechna vaše přání vyplní do posledního detailu. Najít takové řemeslníky není v dnešní době z nejlehčích úkolů, mnohdy se navíc jedná o pochybné firmy, jejichž jediným cílem je na všem šetřit. A za pár let byste se mohli pustit do rekonstrukce znovu.

Jak takovou společnost, u níž se nemusíte bát nekvalitní práce, pochybných materiálů nebo prodlužování vyhotovení, poznáte? Prvním krokem je zjistit si reference a spokojenost zákazníků. U spolehlivých firem nebude problém najít celou řadu doporučení, ideálně pak od lidí, které znáte nebo kterým důvěřujete.

Druhým krokem je zavítat na web společnosti a prohlédnout si již provedené rekonstrukce. I oko laika ve většině případů dokáže odlišit zrno od plev, a špatně provedenou rekonstrukci pozná. Pokud je problém takové práce na internetových stránkách najít, svědčí to o dvou věcech. Buď se společnost snaží něco zatajit, což obvykle značí pochybnou kvalitu odvedené práce, nebo se příliš nestará o své webové stránky. To je v současnosti jednoznačná známka, že firma nemusí fungovat flexibilně a moderně, proto je lepší u takových firem být obezřetný.

Asi tím nejdůležitějším ukazatelem je poté kvalita komunikace. Na webových stránkách by měl být uveden telefonický i e-mailový kontakt, informace o podnikateli a další informace, které potenciálnímu zákazníkovi ulehčí život.

Že se vám nechce hledat na celém internetu řemeslníky, kteří váš dům či byt zrekonstruují? Všechny tyto ukazatele kvality splňuje například web provadime.cz. Vám už stačí pouze poslat e-mail na uvedenou adresu nebo zvednout telefon a domluvit podrobnosti.

Tři dobré důvody, proč si na rekonstrukce objednat firmu

Plánujete rekonstrukci domu či bytu a přemýšleli jste, že byste ji mohli zvládnout svépomocí? Možná to není až tak dobrý nápad, jak se na první pohled zdá.

Stavební i instalační práce vyžadují odborníky, stejně řada dalších činností. Taky si ve volných chvílích netkáte koberec nebo nešijete boty, přitom nepovedené boty můžete vyhodit, ale špatně zrekonstruovaný dům s vámi zůstane. A bude vás trápit roky.

1. Kvalita

Možná jste šikovný kutil a věříte, že celou rekonstrukci hravě zvládnete. Současné technologie ale vyžadují odborné a přesné postupy práce, na nichž závisí například i to, jestli vám dodavatel stavebního materiálu uzná záruku nebo ne. Můžete být výborný klempíř nebo sádrokartonář, ale těžko dosahujete profesionality ve všech činnostech, které jsou s přestavbou spojené. Nezapomeňte, že jsou nutné taky nové elektrorozvody a vodoinstalace, perfektní izolace a zateplení, aby měla celá rekonstrukce nějaký smysl.

2. Čas

Jestli chcete bydlet v novém co nejdříve, nemůžete si bydlení renovovat večer po práci. Někdo to řeší tak, že udělá to „nejhorší“ a zbytek plánuje dodělat po nastěhování. Takové řešení je ale to úplně nejhorší, protože když už jednou bydlíte, ztrácíte motivaci k dalším předělávkám a renovace objektu se protáhne na roky.

Věřte, že profesionální stavební firma, která vám provede celou rekonstrukci na klíč, vám ušetří řadu bezesných nocí. A čas, který tak získáte, můžete věnovat rodině nebo svým koníčkům. Nemusíte se starat o nic – od materiálu až po finální výmalbu vše zajistí firma.

3. Peníze

I když to možná nevypadá, ve finále se stavební firmou ušetříte i peníze. Jednak proto, že většina z nich má nasmlouvané úplně jiné ceny materiálu, než na jaké byste dosáhli vy, za druhé kvalitní práce eliminují pozdější opravy. Není nic horšího (a dražšího), než předělávat něco, co bylo udělané od základu špatně. Neodborným postupem se také můžete připravit o garanci dodavatele, například při pokládce nové dlažby, střechy nebo u izolací. V neposlední řadě při rychlé profesionální práci zkrátíte dobu, kdy budete muset platit náhradní bydlení.